منطقه آزاد قشم

بیش از ۱۲۰۰ نفر خدمات درمانی دریافت کردند

بیش از ۱۲۰۰ نفر خدمات درمانی دریافت کردند
لینک کوتاه کپی شد

رئیس کمیته بهداشت و سلامت ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: طی چهار روز گذشته به یک هزار و ۲۰۴ نفر مراجعه کننده مراکز درمانی جزیره قشم، خدمات درمانی ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، یاسر مرادی اظهار کرد: از این تعداد مراجعه کننده ۷۳ نفر در مراکز درمانی بستری شدند و بقیه به صورت درمانی مورد ویزیت پزشکان قرار گرفتند.

وی با اعلام اینکه سه تن از بیماران با شناور ویژه (آمبولانس دریایی) برای مداوا به بندرعباس اعزام شدند، افزود: متاسفانه یک بیمار خانم با سن ۶۰ سال بر اثر بیماری عفونی در این مدت جان خود را از دست داد.

به گفته رئیس کمیته بهداشت و سلامت ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، به جز بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شهر قشم و بیمارستان خلیج فارس در روستای جی‌جیان، خدمات درمانی در مراکز شهرهای لافت، رمکان، طبل، سوزا و روستاهای دولاب، گورزین، گوری و طولا هم ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: در ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۳، پزشکان جراح، ارتوپد، زنان و زایمان، اعصاب، نرولوژی، بیهوشی، داخلی، قلب، چشم پزشک و عفونی در بیمارستان قشم آماده خدمت رسانی هستند و از روز یکشنبه هم متخصص طب اورژانس به این تخصص‌ها اضافه خواهد شد.

رئیس کمیته بهداشت و سلامت ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: در کنار بیمارستان پیامبر اعظم (ص) در شهر قشم، درمانگاه شهید دارا و سلامت جزیره در شهر قشم به همراه درمانگاه کاروان در روستای سلخ، شفا در شهر درگهان و آفرینش در شهر رمکان به صورت شبانه روز فعال هستند.

مرادی یادآور شد: هفت داروخانه شامل آهنگ، نیکو، سلامت جزیره، شهید دارا، بیمارستان پیامبر اعظم (ص)، رمکان و درگهان هم به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مراجعه‌کنندگان هستند.

جزیره قشم در جنوب ایران با آب و هوای کاملا بهاری، ظرفیت‌های طبیعی منحصر بفرد گردشگری، بازار مناسب خرید و مهمتر از همه مردمانی میهمان نواز، این روزها میزبان انبوه گردشگران از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای خارجی است.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه