منطقه آزاد کیش

بخش زیادی از صادرات کیش درحوزه لجستیک وخدمات فنی، مهندسی و گردشگری است

بخش زیادی از صادرات کیش درحوزه لجستیک وخدمات فنی، مهندسی و گردشگری است
لینک کوتاه کپی شد

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش درحاشیه نمایشگاه اکسپو از لزوم ثبت صادرات کیش در زمینه خدمات لجستیکی در حوزه های فنی، مهندسی و گردشگری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، وحید زارع فکری در حاشیه برگزاری نمایشگاه اکسپو 2024 با بیان اینکه در سیستم آماری گمرک مناطق آزاد تنها اقلام کالایی صادراتی ثبت و محاسبه می شود گفت: در ساختار گمرک تنها گروه های کالایی به عنوان صادرات ثبت می شوند درحالیکه عمده صادرات منطقه آزاد کیش خدمات پشتیبانی در حوزه های فنی، مهندسی و گردشگری است و این آمار در سامانه گمرک مناطق آزاد ثبت نشده و به عنوان صادرات منطقه محاسبه نمی شود.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه صادرات و واردات در منطقه آزاد کیش از طریق گمرک منطقه آزاد ثبت می شود افزود: خدمات لجستیکی در حوزه های فنی، مهندسی و گردشگری سه حوزه ارزآور ودرآمدزا برای جزیره کیش هستند که در آمارهای صادرات و واردات ثبت نمی شوند درحالیکه بخش عمده صادرات کیش را به خود اختصاص داده اند.

وی با اشاره به اینکه تراز تجاری کیش در سال 1402 مثبت بوده اظهار داشت: با احتساب صادرات خدمات گردشگری ، فنی و مهندسی، 120 میلیون دلار تراز مثبت تجاری کیش در سال گذشته بوده که بنابر اصل 65 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تمامی مستندات صادرات و تراز مثبت تجاری کیش موجود وقابل ارائه است.

گفتنی است ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی ایران با تاکید بر رویکرد شبکه‌سازی و تسهیل در تعاملات تجاری با کشورهای خارجی تا چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران ادامه دارد و سازمان منطقه آزاد کیش نیز دستاوردها وفرصت های اقتصادی وسرمایه گذاری خود را دراین نمایشگاه عرضه کرده است.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه