منطقه آزاد چابهار

توسعه اقتصادی؛ نقش تعیین‌کننده دانشگاه‌ها

توسعه اقتصادی؛ نقش تعیین‌کننده دانشگاه‌ها
لینک کوتاه کپی شد

حمیرا ریگی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، در بازدید از دانشگاه بین‌المللی چابهار: دانشگاه‌ها نقشی ذاتی و برجسته در دنیای اقتصاد ایفا می‌کنند.

به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار؛ دکتر ریگی در این بازدید، با تاکید بر اهمیت و جایگاه ویژه دانشگاه‌ها در توسعه منطقه‌ای و ملی اظهار کرد: دانشگاه‌ها نقشی ذاتی و برجسته در دنیای اقتصاد ایفا می‌کنند، چرا که مهارت‌ها را افزایش داده، سرمایه‌گذاری‌ها و استعدادها را به خود جذب و ثروت آفرینی می‌کنند.

وی دانشگاه بین‌المللی چابهار را یکی از معدود دانشگاه‌هایی دانست که در جذب دانشجویان بین‌المللی با محدودیت‌های کمتری مواجه است و افزود: این عامل نقش بسزایی در توسعه سرزمینی و منطقه‌ای دارد.

براساس این گزارش، مدیر عامل سازمان ضمن اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای دانشگاه بین‌المللی، بیان کرد: دانشگاه‌ها به عنوان پیشران‌ اصلی توسعه، نقش لوکوموتیو پیشرفت را ایفا می‌نمایند و دانشگاه بین‌المللی چابهار با بهره‌گیری از موقعیت قرارگیری استراتژیک خود در تنها بندر اقیانوسی کشور، می‌تواند به مرکزی برای تبادل دانش و نوآوری در حوزه اقیانوس و اقتصاد دریا و همچنین صنایع بزرگ مستقر در منطقه تبدیل شود.

دکتر ریگی با حائز اهمیت دانستن بهره‌گیری از فرصت‌های جدید برای دانشجویان، از برنامه‌های توسعه‌ای دانشگاه و تلاش‌های عبدالغفور بادپا رئیس دانشگاه در بهبود زیرساخت‌ها و امکانات آموزشی قدردانی کرد و اظهار داشت که این اقدامات، انگیزه بیشتری به دانشجویان و کارکنان خواهد بخشید.

گفتنی است در خاتمه این دیدار، دکتر ریگی با تأکید بر اینکه آموزش عالی دانشگاهی نقش بسیار تاثیرگذاری روی رونق و تحولات اقتصادی خواهد داشت، با دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه از نزدیک درخصوص دغدغه‌ها و نیازهای آنان بحث و گفت‌و‌گو کرد.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه