// کد مطلب: ۱۵۷۱۱۸

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم مطرح کرد؛

مذاکرات خوبی درخصوص توسعه و تجهیز بنادر تجاری قشم در جریان است

مذاکرات خوبی درخصوص توسعه و تجهیز بنادر تجاری قشم در جریان است
لینک کوتاه کپی شد

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم هدف اصلی از حضور در بیست و سومین رویداد سرمایه گذاری و تجارت چین (CIFIT) را ایجاد تعامل هدفمند اقتصادی و مذاکره با سرمایه گذاران خارجی جهت توسعه زیرساخت ها و رونق بخش های مختلف اقتصادی در جزیره قشم دانست.

به گزارش طلانیوز؛ منصور عظیم زاده اردبیلی با بیان این مطلب اظهار داشت: عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، پیمان بریکس و همچنین برنامه جامع ۲۵ ساله همکاری‌های راهبردی مشترک میان ایران و چین، فرصت‌های مناسبی جهت تقویت معاملات تجاری و اقتصادی فراهم کرده است.

وی ادامه داد: شرکت در این رویداد بین المللی امکان برقراری تماس مستقیم با سرمایه گذاران و تامین کنندگان بین الملی سرمایه فراهم کرده و همچنین به معرفی منطقه آزاد قشم به عنوان یک بازار هدف و مقصد جذاب برای جذب سرمایه های خارجی کمک می کند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم افزود: در دو روز نخست برگزاری نمایشگاه بین المللی چین (CIFIT) مذاکرات خوبی با سرمایه گذاران علاقه مند درخصوص توسعه و تجهیز بنادر تجاری جزیره قشم و رونق بخشیدن به این حوزه صورت گرفته است.

به گفته عظیم زاده اردبیلی؛ پیگیری و جلب توجه سرمایه گذاران چینی برای حضور و سرمایه گذاری در موضوعات مرتبط با منطقه آزاد قشم مندرج در سند جامع همکاری راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین نیز از دیگر موضوعاتی است که شرکت در این رویداد بین المللی می تواند به تسهیل آن کمک کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: منطقه آزاد قشم با بیش از ۹۰ بسته سرمایه‌گذاری در حوزه های لجستیک، نفت و انرژی، صنعت، شیلات و گردشگری را در این رویداد بین المللی ارائه کرده که با استقبال خوبی از جانب فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران کشور چین مواجه شده است.

گفتنی است؛ بیست و سومین رویداد تجارت و سرمایه‌گذاری چین ( CIFIT 2023) به‌عنوان تنها رویداد تشویق سرمایه‌گذاری کشور چین برای تسهیل سرمایه گذاری های مشترک در دیگر کشورها در روزهای ۸ الی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۲۳ میلادی (برابر با ۱۷ لغایت ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۲ هجری خورشیدی) در شهر شیامن کشور چین برگزار می شود. روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه