پتروشیمی شازند

حضورمدیرعامل پتروشیمی شازند در دیدار فعالین اقتصادی با مقام معظم رهبری

حضورمدیرعامل پتروشیمی شازند در دیدار فعالین اقتصادی با مقام معظم رهبری
لینک کوتاه کپی شد

دکتر خلیلی نیا در دیدار فعالین اقتصادی کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور یافت.

به گزارش خبرنگار ما از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند، حدود هزار نفر از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان کشور روز سه شنبه ۱۰ بهمن ماه با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) دیدار کردند.

در این دیدار که دکتر علیرضا خلیلی‌نیا مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند نیز حضور داشتند، مقام معظم رهبری با اشاره به ظرفیت و توان کاملاً موثر بخش خصوصی برای تحقق اهداف کلان اقتصادی، «حمایت دولت، به‌ویژه رفع موانع فضای کسب‌ و کار» و «مسئولیت‌پذیری بخش خصوصی» را دو ضرورت مهم و زمینه‌ساز بهبود اوضاع و پیشرفت چشمگیر کشور برشمردند.

ایشان ضمن اشاره به مسائل محدودکننده‌ای مانند تحریم‌ها و کم‌کاری برخی دولت‌های گذشته، گفتند: تلاش و پیشرفت بخش خصوصی با وجود چنین موانعی، انسان را امیدوار می‌کند که این بخش قادر است ایران را به رشد مطلوب برنامه پنج‌ساله هفتم یعنی رشد ۸ درصد برساند.

حضرت آیت الله خامنه ای «ابتکار» را واقعیت بارز نمایشگاه دیروز و جلسه امروز دانستند و گفتند: ابتکار، نشان‌دهنده نیروی انسانی نخبه است و وجود نیروی انسانی نخبه به عنوان ثروتی عظیم، تکیه‌گاهی مطمئن در گره‌گشایی مسائل کلان، پیمودن راه‌های دشوار و رسیدن ایران به اوج خواهد بود.

ایشان فعالیت در عرصه‌های مختلف بالادستی نظیر نفت و فولاد و گاز تا مشاغلی هم‌چون صنایع دستی را نمایانگر زمینه بسیار گسترده مشارکت بخش خصوصی دانستند و گفتند: دستان پر قدرت و انگشتان مبتکر فعالان این بخش‌ها، به افزایش اشتغال و کاهش فقر هم منجر خواهد شد.

مقام معظم رهبری خاطر نشان ساختند: کاهش و توقف رشد نقدینگی سیاست درستی است و تلاش‌های دولت در این زمینه تا حدی موثر بوده است اما محدودیت ایجاد شده در منابع تخصیصی بانک‌ها به فعالان تولیدی، نباید متوجه بنگاه‌‌های کوچک و متوسط شود؛ نه اینکه همین منابع محدود هم به شرکت‌های دولتی یا شرکت‌های خاص و زرنگ با ارتباطات گسترده داده شود که مدیریت اصلی حل این مشکل با بانک مرکزی است.

رهبر انقلاب همچنین مسئولیت‌های بخش خصوصی را هم در روند استفاده بهینه از ظرفیت این بخش، مهم دانستند و گفتند: انضباط، رعایت ضوابط، پایبندی به قوانین و مقررات و سلامت کار جزو وظایف اصلی بخش خصوصی است که باید با نظارت دولت به آنها عمل شود.

در ابتدای این دیدار که برخی مسئولان دولتی نیز حضور داشتند ۱۲ نفر از حاضران، به بیان آخرین دستاوردها، پیشنهادها و نکات خود پرداختند.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه