// کد مطلب: ۱۴۹۴۰۷

بازی ایران و ولز

نتیجه بازی ایران و ولز + خلاصه بازی ایران و ولز بهمراه فیلم

نتیجه بازی ایران و ولز + خلاصه بازی ایران و ولز بهمراه فیلم
لینک کوتاه کپی شد

دیدار مهم تیم‌های ایران و ولز از گروه B جام جهانی ساعت 13:30 دقیقه امروز ( جمعه ) برگزار شد و ایران توانست با یک بازی برتر با نتیجه دو بر صفر بازی را ببرد.

در چارچوب گروه B رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر، دیدار دو تیم ایران و ولز از ساعت 13:30 به وقت تهران در ورزشگاه احمد بن علی آغاز شد که نیمه دوم این بازی با تساوی بدون گل در جریان است.

ایران نسبت به بازی با انگلیس با پنج تغییر وارد میدان شد و علیرضا بیرانوند، صادقی محرمی، روزبه چشمی، علی کریمی و علیرضا جهانبخش در ترکیب اولیه قرار ندارند. به جای آن‌ها نیز به ترتیب سید حسین حسینی، رامین رضاییان، سعید عزت الهی، سردار آزمون و علی قلی‌زاده در ترکیب اصلی قرار گرفته‌اند.

ماریو اسکوبار اهل گواتمالا قضاوت دیدار تیم‌های ملی ایران و ولز را بر عهده دارد. کیلب ولز از ترینیداد و توباگو و خوان کارلوس مورا از کاستاریکا کمک‌های اسکوبار در این دیدار هستند.

ایران صفر - ولز صفر

ورزشگاه: احمد بن علی الریان

داور: ماریو اسکوبار

گل: -

کارت زرد: جو رودون

کارت قرمز: -

ترکیب ایران: سید حسین حسینی، احسان حاج صفی (دقیقه 77 - مهدی ترابی)، مجید حسینی، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی (دقیقه 78 - روزبه چشمی)، رامین رضاییان، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی طارمی، علی قلی‌زاده (دقیقه 77 - علیرضا جهانبخش) و سردار آزمون (دقیقه 68 - کریم انصاری‌فرد)

ترکیب ولز: وین هنسی، نکو ویلیامز، بن دیویس، کریس مفام، جو رودون، هری ویلسون (دقیقه 57 - دنیل جمیز)، آرون رمزی، گرت بیل، کیفر مور، رابرتس (دقیقه 57 - برنان جانسون) و آمپادو

گزارش بازی

*نیمه اول

بازی با سوت ماریو اسکوبار، دیدار تیم‌های ایران و ولز آغاز شد.

بازی در دقایق ابتدایی، در اختیار تیم ملی بود و ملی‌پوشان با در اختیار داشتن توپ سعی داشتند موقعیت‌سازی کنند اما اولین فرصت بازی توسط تیم ملی ولز ایجاد شد. در دقیقه 2 بازی، ضربه نکو ویلیامز از پشت محوطه جریمه با اختلاف به اوت رفت.

تیم ملی در ادامه کار بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و در تلاش بود تا با ایجاد موقعیت، دروازه یاران بیل را تهدید کند. در دقیقه 7 مسابقه، ضربه کم‌جان سردار آزمون در پشت محوطه جریمه ولز، توسط هنسی مهار شد.

در دقیقه 12 مسابقه، رابرتس با حضور در سمت راست محوطه جریمه ایران، سانتری به روی دروازه حریف کرد اما ضربه سر کیفر مور توسط سید حسین حسینی مهار شد.

در دقیقه 15 مسابقه، سردار آزمون روی نفوذ خود به محوطه جریمه ولز، علی‌ قلی‌زاده را صاحب موقعیت کرد اما او در موقعیت آفساید قرار داشت و گل او آفساید اعلام شد.

رامین رضاییان در دقیقه 23 این دیدار روی یک ضربه کاشته، توپ را به محوطه جریمه ولز فرستاد ولی ضربه سر آزمون راه به جایی نبرد.

بازی در ادامه شکل آرام‌تری به خود گرفت و دو تیم بیشتر در میانه میدان در تلاش بودند تا تیم‌ خود را صاحب موقعیت کنند.

هری ویلسون در دقیقه 41 بازی، روی نفوذ خود به دروازه ایران، فرصت داشت تا دروازه تیم ملی را تهدید کند اما شوت او را مدافع ایران به کرنر فرستاد.

در دقایق پایانی نیمه اول بازی، سانتر سعید عزت‌اللهی، باعث شد تا سردار آزمون در محوطه جریمه ولز صاحب موقعیت شود اما این بازیکن در شرایط نامناسبی توپ را در اختیار گرفت و به همین دلیل این فرصت برای ایران از دست رفت.

در پایان تلاش دو تیم برای به ثمر رساندن گل در نیمه اول به جایی نرسید تا این بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

گل علی قلی زاده به ولز که به دلیل آفساید مردود اعلام شد

*نیمه دوم

با سوت داور مسابقه، نیمه دوم دیدار ایران و ولز آغاز شد.

با آغاز نیمه دوم مسابقه، توپ و میدان بیشتر در اختیار شاگردان کارلوس کی‌روش بود اما تیم ملی در اوایل کار نتوانست موقعیت خاصی را خلق کند.

دقیقه 51 مسابقه، دقیقه حملات متعدد تیم ملی بود. در ابتدای کار، سردار آزمون روی نفوذ خود به محوطه جریمه ولز، می‌توانست دروازه حریف را باز کند اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد. در ادامه علی قلی‌زاده توپ را در اختیار گرفت و از پشت محوطه جریمه شوتی روانه دروازه حریف کرد که آن توپ هم به تیر دروازه خورد و دروازه‌بان ولز در نهایت موفق شد توپ را در اختیار بگیرد.

ایران در ادامه کار شکل هجومی خود را مقابل ولز حفظ کرد اما فرصت‌های تیم ملی تا اواسط نیمه دوم نتواست راه به جایی ببرد.

در دقیقه 73 مسابقه، تیم ملی روی شوت پشت محوطه جریمه سعید عزت‌اللهی می‌توانست دروازه ولز را باز کند اما شوت این بازیکن به دست دروازه‌بان ولز خورد و به کرنر رفت.

تیم ملی تا دقایق پایانی نیمه دوم بازی، فرصت‌های زیادی برای گشودن دروازه ولز داشت ولی فرصت‌های تیم ملی راه به جایی دروازه هنسی نداشت تا بازی با تساوی بدون گل پیش برود.

صحنه ای که باعث اخراج دروازه بان ولز شد

در دقیقه 84 مسابقه، بن دیویس طی یک موقعیت، شوتی از پشت محوطه جریمه ایران روانه دروازه حریف کرد که این ضربه با واکنش سید حسین حسینی همراه شد.

مهدی ترابی در دقیقه 88 این بازی، فرصت خوبی برای تیم ملی خلق کرد اما ضربه شوت این بازیکن با اختلافی کم از پشت محوطه جریمه ولز به بیرون رفت.

در دقایق پایانی نیمه دوم بازی، روزبه چشمی، از پشت محوطه جریمه ولز، روی یک شوت دیدنی موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند.

این پایان کار نبود و ایران بازهم در وقت اضافه موفق شد گل دوم بازی را به ثمر برساند. رامین رضاییان روی پاس طارمی موفق شد در مصاف تک به تک با دروازه‌بان گل دوم بازی را به ثمر برساند و در نهایت ایران را به اولین پیروزی بازی در رقابت‌های جام جهانی برساند.

تیم ملی با این پیروزی موفق شد با 3 امتیاز موقتا در جایگاه دوم گروه B رقابت‌های جام جهانی قرار بگیرد و ولز با یک امتیاز قعرنشین جدول شود.

*حاشیه های بازی ایران و ولز

اعضای تیم ملی فوتبال پیش از ترک هتل توسط جمعی از هواداران مورد تشویق قرار گرفتند. مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال بازیکنان تیم‌ملی را بدرقه می‌کرد.

بازیکنان تیم ملی ایران پس از ورود به ورزشگاه و برای گرم کردن پیش از بازی با تشویق هواداران روبه‌رو شدند. علیرضا بیرانوند با نقاب وارد زمین شد.

پیش از آغاز بازی بازیکنان تیم ملی همزمان با پخش سرود ملی و هم‌خوانی با این سرود به استقبال بازی با ولز رفتند.

چند تن از هواداران ایرانی در هنگام خواندن سرود ملی ایران اشک ریختند.

حاج صفی که سومین دوره حضور خود در جام جهانی را پشت سر می‌گذارد، در این دیدار به عنوان کاپیتان وارد زمین شد و به اولین بازیکنی تبدیل شد که چهار دیدار را به عنوان کاپیتان شروع کرده است.

گرت بیل با حضور در ترکیب اصلی ولز و به میدان رفتن مقابل ایران به 110 بازی ملی رسید و رکورد بیش‌ترین بازی ملی برای تیم ملی‌ کشورش را به ثبت رساند.

تماشاگران و هواداران ایرانی در هنگام خواندن اسامی بازیکنان ایران از سوی گوینده ورزشگاه، به شدت شاگردان کارلوس کی‌روش را حمایت کردند و با بوق و سوت بازیکنان را حمایت کردند.

مراسم رسمی شروع مسابقه با نمایش پرچم‌های بزرگ دو کشور روی زمین چمن و جام قهرمانی مسابقات دقایقی قبل از شروع مسابقه همراه با موزیک و آتش بازی انجام شد و هواداران دو تیم را به وجود آورد.
بازیکنان تیم ملی قبل از شروع بازی حلقه اتحاد خود را تشکیل دادند و آماده بازی با ایران شدند.

تماشاگران ایرانی از دقیقه نخست بازی به صورت یک صدا با شعار "ایران، ایران" تیم ملی را تشویق کردند. تماشاگران ولزی ملقب به "دیوار قرمز" نیز پشت دروازه ولز و به صورت ایستاده بازی را تماشا کردند.

تماشاگران ایران با شعار "یالا، یالا، ما گل می‌خوایم یالا" تیم ملی را برای گلزنی تشویق کردند. در هنگام پا به توپ شدن بازیکنان ولز، تماشاگران ایران با سوت و جیغ قصد برهم زدن تمرکز بازیکنان ولز را دارند.

مهار توپ کیفر مور از سوی سیدحسین حسینی و بسته نگه داشتن دروازه ایران باعث تشویق این بازیکن از سوی تماشاگران ایرانی شد. هواداران حسینی با شعار "حسینی با غیرت" تشویق کردند.

با گلزنی قلی‌زاده روی پاس سردار آزمون، ورزشگاه احمد بن علی غرق در شادی شد اما داور در ادامه این گل را به علت قرار داشتن بازیکنان ایران در موقعیت آفساید، پس گرفت.

تصمیم داور برای اعلام اوت به نفع ولز، با اعتراض شدید کارلوس کی‌روش به کمک داور این مسابقه همراه بود.

سردار آزمون، مهاجم تیم ملی در هنگام تقابل با بازیکن حریف برای پس گرفتن توپ زمین خورد و دچار مصدومیت شد. در پی این اتفاق، کریم انصاری‌فرد، مهاجم تیم ملی بدن خود را برای ورود به زمین گرم کرد اما سردار مشکلی برای ادامه بازی نداشت.

در مدتی که بازی متوقف بود، کی‌روش، حاج‌صفی و عزت‌اللهی، هافبک دفاعی‌های ایران را به کنار زمین فراخواند و نکاتی را به آن‌ها گوش‌زد کرد.

لو دادن توپ از سوی رامین رضاییان با واکنش کارلوس کی‌روش همراه بود و او دست خود را روی سرش گذاشت.

هواداران تیم ملی در اواخر مسابقه با شعار "ایولا، ایولا، ایولا" تیم ملی را تشویق کردند و از عملکرد شاگردان کی‌روش رضایت داشتند.

داور گواتمالایی در اواخر نیمه اول به علت تکل خشن جو رودون روی مهدی طارمی، اولین کارت زرد خود را به این بازیکن نشان داد.

جهانبخش، ترابی و انصاری‌فرد سه بازیکنی هستند که در حال گرم کردن بدن خود برای ورود به زمین هستند.

برخورد شوت آزمون و قلی‌زاده به تیرک دروازه و در ادامه ضربه سر آزمون که در آغوش هنسی قرار گرفت، حسرت هواداران ایران را به دنبال داشت.
بازی زیبای تیم ملی ایران در نیمه دوم تماشاگران ایرانی را به وجود آورده و آن‌ها سر از پا نمی‌شناسند. تیم ملی چندین فرصت طلایی را از دست داده اما همین بازی هجومی تماشاگران ایرانی را مملو از هیجان کرده است.

سردار آزمون در دقیقه 58 بدون برخورد با بازیکنی، روی زمین افتاد و کی‌روش به کریم انصاری‌فرد دستور داد که آماده ورود به زمین شود اما سردار تصمیم به ادامه بازی گرفت. هواداران تیم ملی سردار آزمون را به شدت تشویق کردند و این بازیکن مجددا آماده ورود به زمین شد.

علی قلی‌زاده، هافبک تیم ملی ایران در حالی که آماده زدن کرنر می‌شد، هواداران را به تشویق بیش‌تر دعوت کرد.

در هنگام تعویض سردار آزمون و ورود کریم انصاری فرد به زمین مسابقه، هواداران به شدت مهاجم شماره 20 ایران را تشویق کردند.

با مهار شوت سعید عزت اللهی توسط هنسی، مهدی طارمی از هواداران خواست بیش‌تر تیم را تشویق کنند و آماده زدن کرنر شد.

با خروج احسان حاج‌صفی از زمین، بازوبند کاپیتانی تیم ملی در اختیار کریم انصاری‌فرد قرار گرفت.

راب پیج، سرمربی ولز در دقیقه 82 مسابقه دوان دوان راهی رختکن تیمش شد و پس از دقایقی به زمین برگشت

**خلاصه بازی ایران و ولز را می توانید اینجا ببینید

دیدار ایران و ولز از نگاه آمار
تیم ملی ایران در دومین دیدار خود در جام ملت‌های آسیا توانست با نتیجه 2 بر صفر ولز را شکست دهد تا با 3 امتیاز در رده دوم گروه B قرار بگیرد. روزبه چشمی و رامین رضاییان در دقایق تلف شده نیمه دوم موفق به به ثمر رساندن گل‌های ایران شدند. وین هنسی، دروازه‌بان ولز در دقیقه 85 از زمین مسابقه اخراج شد.

آمار این دیدار را در زیر می‌خوانید:

موقعیت گل

ایران 21 - 10 ولز

درصد مالکیت توپ

ایران 38 - 62 ولز

تعداد شوت

ایران 22 - 5 ولز

تعداد شوت در چارچوب

ایران 6 - 3 ولز

تعداد کرنر

ایران 7 - 2 ولز

تعداد پاس

ایران 298 - 502 ولز

واکنش دروازه‌بان

ایران 3 - 4 ولز

تعداد تکل

ایران 20 - 10 ولز

کارت زرد

ایران صفر - یک ولز

کارت قرمز

ایران صفر - یک ولز

نتیجه بازی ایران و ولز + خلاصه بازی ایران و ولز بهمراه فیلم

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه

دیدگاه‌ها ۳

 • ناشناس ارسالی در


  ۲_۰ • ناشناس ارسالی در


  خدا رو شکر که پیروز میدان ایران شد انشاالله خدا حافظ بازی کنان تیم فوتبال ایران عزیز م • ناشناس ارسالی در


  زنده باد ایران. نامت همیشه پاینده است
  خسته نباشید دلاوران انشاالله در بعدی به آمریکا. سه گول بزنید
  آرزوی سلامتی و موفقیت همه تان پیروز باشید