پیش بینی قیمت دلار

پیش بینی قیمت دلار ۳ بهمن ۱۴۰۲/ دلار در کانال ۵۴ هزار تومانی پایداری می‌کند؟

پیش بینی قیمت دلار ۳ بهمن ۱۴۰۲/ دلار در کانال ۵۴ هزار تومانی پایداری می‌کند؟
لینک کوتاه کپی شد

قیمت دلار در نخستین ساعات بازگشایی بازارها در روز دوشنبه، کاهش قیمت داشت؛ با این حال، به واسطه رشد تقاضا، ورق قیمت دلار برگشت. کارشناسان اقتصادی معتقدند دلار در روند صعودی قرار گرفته است.

قیمت دلار در شروع سومین روز هفته با کاهش ۱۰۰ تومانی همراه بود، اما رشد تقاضا باعث افزایش قیمت این اسکناس شد. دلار روز دوشنبه با افزایش ۳۵۰ تومانی به کانال بالاتر راه یافت و با قیمت ۵۴ هزار و ۵۰ تومانی معامله شد.

تعداد خریداران دلار و یورو روز دوشنبه تعداد بالا بود و در مقابل، فروشندگان ارز انگشت‌شمار بودند. معاملات پشت خطی هم امروز رونق داشت و با رونق بازارهای همسایه همراه شد.

کارشناسان اقتصادی معتقدند روند صعودی دلار با شکستن کانال ۵۳ هزار تومانی شکل گرفته و این اسکناس در روزهای آینده برای فتح کانال ۵۵ هزار تومانی خیز برمی‌دارد. آنها می‌گویند هر چه به سمت ماه‌های پایانی سال به ویژه بهمن می‌رویم، دست بازارساز برای کنترل بازار و ارزپاشی بسته‌تر خواهد شد. تحلیلگران بازارهای مالی محدوده ۵۲ هزار تومانی را کف قیمت دلار می‌دانند و معتقدند دلار تمایلی به کاهش قیمت ندارد و در روند صعودی افتاده است.

گفتنی است قیمت دلار، روز دوشنبه دوم بهمن ۱۴۰۲ در بازارهای همسایه کاهش داشت. دلار سلیمانیه با رشد ۴۰۰ تومانی روی رقم ۵۴ هزار و ۶۲۰ تومانی ایستاد. دلار هرات که در شروع معاملات روز دوشنبه با کاهش قیمت به کانال ۵۲ هزار تومانی برگشته بود با افزایش ۲۶۰ تومانی نسبت به روز یکشنبه با قیمت ۵۳ هزار و ۴۶۰ تومان معامله شد. قیمت درهم امارات ۲۰ تومان گران‌تر از روز یکشنبه شد و با قیمت ۱۴ هزار ۸۷۰ تومانی معامله شد.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه