اقتصاد|طلا

سرنوشت طلا در روزهای آخر بهار۱۴۰۳

سرنوشت طلا در روزهای آخر بهار1403
لینک کوتاه کپی شد

سرمایه‌گذاران اکنون روی مطالبات بیکاری هفتگی و شاخص‌های مدیران خرید در روز جمعه متمرکز شده‌اند که می‌تواند وضوح بیشتری در مورد مصرف و قدرت اقتصادی ارائه دهد.

به گزارش طلانیوز: قیمت فلز زرد امروز افزایش یافت زیرا فعالیت‌های اقتصادی ضعیف ایالات‌متحده باعث افزایش انتظارات مبنی بر کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری شد.

به گفته تحلیلگران قیمت طلا تا شش ماه آینده کاهش می‌یابد و سپس به بالاترین حد خود باز می‌گردد.

بهای هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 12 دلار افزایش به 2344 دلار رسید

به گفته یکی از بانک های بین المللی، عدم قطعیت ژئوپلیتیکی دلیل خوبی برای سرمایه گذاران برای حفظ موقعیت اصلی در طلا است.

طلا-طلانیوز

با توجه به داده‌های اخیر نشان‌دهنده اعتدال در بازار کار و فشار قیمت‌ها، فدرال رزرو آمریکا به دنبال تأیید بیشتر است که تورم در حال کاهش است زیرا آنها با احتیاط به سمت چیزی که بیشتر انتظار دارند کاهش یا دو نرخ بهره تا پایان سال جاری است، هدایت می‌شوند.

اداره سرشماری وزارت بازرگانی ایالات‌متحده اعلام کرد که خرده فروشی ایالات‌متحده در ماه گذشته ۰.۱ درصد افزایش یافته است. اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند که فروش خرده‌فروشی در ماه می ۰.۳ درصد افزایش یابد.

سرمایه‌گذاران اکنون روی مطالبات بیکاری هفتگی و شاخص‌های مدیران خرید در روز جمعه متمرکز شده‌اند که می‌تواند وضوح بیشتری در مورد مصرف و قدرت اقتصادی ارائه دهد.

آستن گولسبی، رئیس بانک فدرال رزرو شیکاگو، روز سه شنبه آخرین نرخ تورم قیمت مصرف کننده را عالی خواند و گفت که پتانسیل کاهش بیشتر تورم در سال جاری را می‌بیند.

بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، معامله گران در حال حاضر با احتمال ۶۶ درصد کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر قیمت گذاری می‌کنند. نرخ بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد.

بانک مرکزی بریتانیا به دنبال این است که نرخ بهره را در بالاترین حد خود در ۱۶ سال گذشته یعنی ۵.۲۵ درصد نگه دارد، زیرا فشارهای تورمی اساسی ثابت می شود.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات، نقره با ۰.۵ درصد افزایش به ۲۹.۹۱ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۹۷۸.۴۲ دلار رسید و پالادیوم ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۹۰۳.۲۵ دلار رسید.

تحلیلگران گفتند که انتظار ندارند روند صعودی طلا به این زودی ها اصلاح شود، حتی اگر قیمت ها به زیر 2350 دلار در هر اونس تثبیت شود.

آنها همچنین معتقدند: « طلا یکی از دارایی‌های بازدهی اول در نیمه اول سال بوده است که بین ژاپن و سهام ایالات متحده رتبه‌بندی شده است». خرید بیش از حد، چسبندگی تورم، افزایش کسری بودجه عمومی، ژئوپلیتیک و تنوع توسط بانک‌های مرکزی زیربنای دیدگاه بلند مدت ما در مورد فلز زرد است.

منبع:سایت طلا

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه