// کد مطلب: ۱۵۵۷۳۲

منطقه آزاد اروند

نقشه راه اتاق بازرگانی و سازمان منطقه آزاد اروند ترسیم می‌شود

نقشه راه اتاق بازرگانی و سازمان منطقه آزاد اروند ترسیم می‌شود
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بر ترسیم یک نقشه راه میان اتاق بازرگانی و سازمان منطقه آزاد اروند تاکید کرد.

پنجمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی خرمشهر در دوره دهم با حضور مهندس علی زارعی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این سازمان، همچنین رییس، نواب و اعضاء در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر برگزار شد.

پیش از این نشست، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در بازدید از ساختمان اتاق بازرگانی خرمشهر، از نحوه فعالیت نهاد مستقل کسب اطلاع کرد و توضیحاتی در این خصوص از سوی رئیس این نهاد مستقل اقتصادی ارائه شد.

در این نشست، ارائه پیشنهادات واردات کالا از گمرک خرمشهر، دریافت پیشنهاد واردات کالا با کارت شهروندی از مرز شلمچه و ارائه برنامه‌های آموزشی عام المنفعه در جهت ایجاد تخصص در نسل جوان در دستور جلسه قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، در این نشست ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) بیان کرد: وجود دو اتاق بازرگانی در منطقه، پتانسیل بسیار بالایی است که سایر مناطق آزاد از آن بی‌بهره هستند، اما باید آسیب شناسی لازم صورت پذیرد که چرا با وجود چنین پتانسیلی، چرا این منطقه به توسعه اقتصادی لازم دست نیافته است.

وی با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه با فعالیت اعضاء در دوره جدید مدیریتی اتاق بازرگانی خرمشهر، شاهد یک فصل جدید و شکوفایی تجاری در منطقه، تصریح کرد: لزوم ترسیم یک نقشه راه میان اتاق بازرگانی و سازمان منطقه آزاد اروند احساس می‌شود تا بتوان بر اساس آن در زمینه‌های مختلف، برنامه‌های هدفمند تبیین کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، تاکید کرد: حضور سرمایه‌گذاران، صاحبان مشاغل و بخش تولید منطقه در نمایشگاه‌های اقتصادی مختلف، می‌تواند در معرفی توانمندی‌های تولیدی و صادرات محور منطقه در کشور و فرای مرزها، کارگر باشد.

مهندس زارعی، با تاکید بر اهتمام دولت برای حل معلات اقتصادی، خاطرنشان کرد: دغدغه همه ارکان دولت برچیدن موانع در مسیر تجارت و توسعه اقتصادی است که امیدواریم با هم افزایی و همدلی در رفع مشکلات و معضلات اقتصادی منطقه، گام برداریم.

وی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت چهار نماینده منطقه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در آینده نزدیک نشستی با حضور اعضای دو اتاق بازرگانی شهرهای و آبادان و خرمشهر و نمایندگان مجلس برگزار خواهیم کرد و موانع و مشکلات موجود را احصاء کرده و با یک تعامل جدی و تشکیل کارگروه‌های مختلف، نسبت به رفع دغدغه‌های تجار اهتمام ورزیده و حتی از ظرفیت‌های استانی برای حل مشکلات موجود بهره می‌جوییم.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه