پیش بینی قیمت طلا و سکه

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۴ دی ۱۴۰۲ / رشد تقاضا بازار طلا را از رکود خارج می‌کند؟

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۲۴ دی ۱۴۰۲ / رشد تقاضا بازار طلا را از رکود خارج می‌کند؟
لینک کوتاه کپی شد

قیمت طلا و سکه در شروع هفته چهارم دی با روند افزایشی بازگشایی شد. روز شنبه سکه امامی رشد میلیونی داشت و به کانال ۳۳ میلیونی ورود کرد. معامله‌گران علاوه بر قیمت دلار، رشد طلای بورسی را در افزایش قیمت‌های بازار طلا موثر می‌دانند.

قیمت طلا و سکه روز شنبه ۲۳ دی با گپ مثبت بازگشایی شد. افزایش قیمت‌ها در بازار طلا ۱۰۰ تا یک میلیون تومانی بود و سکه‌های امامی، بهار و نیم‌سکه به کانال بالاتر راه یافتند.

 

مطالعه بیشتر: چرا سکه ۳۳ میلیونی شد؟

برخی از فعالان بازار طلا علاوه بر افزایش قیمت دلار، رشد قیمت طلا در بورس را عامل اصلی رشد تقاضا می‌دانند و می‌گویند، بازار طلای فیزیکی از رشد قیمت جا نمی‌ماند و تحت تاثیر بورس قرار می‌گیرد. آنها معتقدند خرید سکه و طلا از بازار نسبت به دلار راحت‌تر است و این موضوع روند خرید و فروش‌ها در بازار طلا را در روزهای اخیر افزایش داده است.

گفتنی است روند قیمت طلای جهانی نیز صعودی است. در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با افزایش دو دلاری با قیمت ۲۰۴۹ دلاری در حال معامله است.

 

سکه بهار ۲۹ میلیونی شد

سکه امامی روز ‌شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲ با افزایش یک میلیون و ۲۸۳ هزار تومانی به قیمت  ۳۳ میلیون و ۹۵ هزار تومان رسید. سکه‌ بهار ۸۰۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۲۹ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان معامله شد. نیم‌سکه با افزایش ۸۰۰ هزار تومانی با قیمت ۱۸ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان معامله شد. ربع‌سکه با ۳۰۰ هزار تومان افزایش روی قیمت ۱۱ میلیون و ۸۹۵ هزار تومانی ایستاد. سکه گرمی با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی با قیمت ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

 

رشد یکدست حباب در تمام قطعات سکه

قیمت طلا ۲۳ دی نیز افزایشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۳۲۲ هزار تومانی با رقم ۱۱ میلیون ۶۴۴ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان گران شد و به رقم دو میلیون و ۶۸۸ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۶۵۲ هزار تومان رسید.

روز ‌شنبه حباب در خانواده سکه‌ها صعودی شد. حباب سکه‌‌ امامی ۶۷۸ هزار تومان، سکه بهار ۱۵۰ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۴۸۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۴۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲۱۰ هزار تومان افزایش داشت.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه