انس جهانی طلا

تحلیل جالب از بازار جهانی طلا

تحلیل جالب از بازار جهانی طلا
لینک کوتاه کپی شد

قیمت طلا امروز، دوشنبه (۱۵ ژانویه) برای سومین جلسه متوالی افزایش یافت و به دلیل جذابیت پناهگاه امن ناشی از درگیری در خاورمیانه و به دلیل شرط‌بندی مجدد برای کاهش زودهنگام نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا، بالاتر از سطح ۲۰۵۰ دلار باقی ماند.

طلا پس از ثبت بزرگترین افزایش روزانه خود از ۱۲ دسامبر در روز جمعه، ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۲۰۵۴ دلار و ۷۳ سنت در هر اونس رسید. قیمت طلای آمریکا با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۰۵۸ دلار و ۷۰ سنت رسید.

درگیری بین رژیم صهیونیستی و حماس در حالی به صدمین روز خود رسید که رژیم صهیونیستی به حملات شدید خود ادامه داد. طلا که از لحاظ تاریخی به عنوان یک ذخیره امن ثروت تلقی می‌شود، در زمان عدم اطمینان سیاسی و اقتصادی به سود می‌رسد.

پس از آن که داده‌های روز جمعه نشان داد قیمت‌های تولیدکننده ایالات‌متحده در ماه دسامبر به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافت و و در نتیجه بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله کاهش یافت. انتظار می رود فدرال رزرو آمریکا در نشست ۳۰ تا ۳۱ ژانویه نرخ بهره خود را ثابت نگه دارد. بازارهای مالی با احتمال ۷۹ درصدی کاهش نرخ بهره را در ماه مارس آغاز می‌کنند.

نرخ‌های بهره پایین‌تر جذابیت شمش‌های غیر بازده را افزایش می‌دهد. شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزها ۰.۱ درصد کاهش یافت و جذابیت شمش برای دیگر دارندگان ارز را افزایش داد.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز اظهار کرد که طلا نقطه‌ای ممکن است مقاومت ۲۰۶۰ دلار در هر اونس را بشکند و به محدوده ۲۰۷۱ تا ۲۰۷۹ دلار برسد.

در بازار سایرفلزات ارزشمند، نقره با ۰.۵ درصد افزایش به ۲۳.۲۹ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۹ درصد افزایش یافت و به ۹۱۳.۴۵ دلار رسید و پالادیوم ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۹۸۲.۳۸ دلار رسید.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه