// کد مطلب: ۱۶۲۹۰۱

برادران لیلا | سعید روستایی | قیمت دلار

ببینید | پیش بینی سعید روستایی در فیلم برادران لیلا از قیمت دلار !

ببینید | پیش بینی سعید روستایی در فیلم برادران لیلا از قیمت دلار !
لینک کوتاه کپی شد

سکانس جالب از فیلم برادران لیلا در فضای مجازی دست به دست می شود اما علت آن چیست ؟

فیلم برادران لیلا با سکانس تازه ای حسابی وایرال شده است . قیمت دلار که این روزها در حال افزایش است بسیاری از مردم را یاد سکانس فیلم سعید روستایی انداخته است در این فیلم سعید روستایی با این سکانس طعنه ای به افزایش قیمت لحظه ای دلار داشته است در ادامه سکانس جنجالی فیلم براداران لیلا با بازی نوید محمدزاده و پیمان معادی را می بینید . برادران لیلا جنجالی ترین و آخرین فیلم سعید روستایی کارگردان جوان و پرحاشیه سینماست . 

 برادران لیلا جدید‌ترین فیلم سعید روستایی است که به برهه حساسی از وقایع بازار ارز و طلا در سال‌های گذشته اشاره دارد. یعنی سال‌های پایانی دهه ۹۰ که بازار‌های داخلی تحت‌تاثیر سیگنال‌های سیاسی قرار می‌گیرد و قیمت سکه طبق روایت داستان از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد. رقم یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی قیمت سکه به اوایل زمستان سال ۹۶ تعلق دارد و آخرین قاب سعید روستایی در فیلم جدیدش از صرافی‌ها و اوضاع آن روز‌های بازار، به اولین روز‌های تابستان سال ۹۹ برمی‌گردد. البته قصه سعید روستایی در فیلم برادران لیلا، حداقل طبق داستانی که برای علیرضا یعنی نوید محمدزاده و ماجرای بیمه بیکاری آن وجود دارد، به یک سال محدود می‌شود اما از نظر اقتصادی، چیزی نزدیک دو سال و نیم طول کشید تا قیمت سکه از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد.

download (15)

روند قیمت سکه در پنج سال اخیر

به گزارش فرارو، قیمت سکه در پنج سال گذشته تقریبا ۳۱ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. رقم یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت سکه در فیلم برادران لیلا به دی‌ماه سال ۹۶ ارتباط دارد و الان که حدود ۱۰ روز از سال ۱۴۰۲ می‌گذرد، یعنی بعد پنج سال و سه ماه، طبق اعلام کانون صرافان سکه را تقریبا ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌فروشند. به‌این ترتیب با عدد شگفت‌انگیز دو هزار و ۳۲۰ درصد به‌عنوان میزان رشد قیمت سکه در این مدت سروکار داریم. روند قیمت سکه در این پنج سال و سه ماه دقیقا به چه شکلی بوده است؟

 

قیمت سکه ابتدای سال ۹۶، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود و اواخر آن سال زمزمه‌های خروج آمریکا از برجام تاثیرش را در بازار ارز و طلا نشان داد. سکه سال ۹۶ را با ایستادن در جایگاه یک میلیون و ۶۱۸ هزار تومان به پایان رساند و زمانی که به تاریخ رسمی خروج آمریکا از برجام رسیدیم، یعنی روز ۱۸ اردیبهشت سال ۹۷، قیمت سکه به دو میلیون و ۲۳ هزار تومان رسید. در فیلم برادران لیلا سکانس‌هایی از مراجعه پیمان معادی و نوید محمدزاده به صرافی‌ها وجود دارد و با هر بار مراجعه، قیمت سکه افزایش چشمگیری نسبت به دفعه قبلی پیدا می‌کند. این سکانس‌ها دقیقا به‌همین بازه زمانی تعلق دارد. خرداد ۹۷ به‌پایان نرسیده بود که قیمت سکه به دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و اولین روز مهر آن سال قیمت سکه تا کانال پنج میلیون تومان بالا رفت. آخرین قابی که سعید روستایی در فیلم جدیدش از قیمت سکه و رفت‌وبرگشت‌های مداوم علیرضا و منوچهر به‌صرافی‌ها نشان می‌دهد، عدد تقریبی هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که تاریخ این سکانس به اولین روز‌های تیرماه سال ۹۹ برمی‌گردد.

قیمت سکه از تیرماه ۹۹ تا الان ۲۴ میلیون تومان که معادل تقریبا ۲۸۰ درصد است، افزایش پیدا کرده است. سکه سال ۹۹ رفت‌وبرگشت‌های زیادی را تجربه کرد و مهر‌ماه آن سال تا کانال ۱۶ میلیون تومان پیشروی کرد، اما نهایتا آن سال را با ایستادن در جایگاه ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به‌پایان رساند. سال ۱۴۰۰، سکه نوسان کمتری داشت و نهایتا در پایان اسفند آن سال قیمتش به ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. در پایان سال ۱۴۰۱، روی تابلو صرافی‌ها رقم ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به‌عنوان قیمت سکه دیده شد و با شروع چند روز از خرید‌وفروش‌های بازار قیمت سکه همزمان با نیمه ابتدایی معاملات روز ۹ فروردین به ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

download (16)

تفاوت هزینه خرید ۴۰ سکه ظرف پنج سال

اسماعیل جورابلو در فیلم برادران لیلا با پول خودش سال ۹۶ راهی صرافی شده و ۴۰ قطعه سکه خریده است؛ احتمالا با قیمت هر سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان. چون در فیلم حرف از هزینه ۵۰ میلیونی برای خرید ۴۰ سکه می‌شود که این عدد نشان می‌دهد خرید سکه‌ها توسط اسماعیل جورابلو در مهر‌ماه آن سال اتفاق افتاده است. الان خرید همین ۴۰ سکه، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آب می‌خورد. چون کانون صرافان می‌گوید روز نهم فروردین امسال هر قطعه سکه طرح جدید به‌طور متوسط ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته شده است. از طرفی در فیلم برادران لیلا زمانی که منوچهر (پیمان معادی) با تعجب از صراف می‌شنود که برای خرید ۴۰ سکه باید ۷۰ میلیون بپردازد، قیمت سکه به یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسیده است.

خرید سکه در انتهای سال ۹۷ حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه داشت و خرید ۴۰ سکه ۱۸۰ میلیون تومان تمام می‌شد. انتهای سال ۹۸ برای خرید ۴۰ سکه، باید ۲۴۰ میلیون تومان پرداخت می‌شد و این عدد در انتهای سال ۹۹ به ۴۷۲ میلیون تومان رسید. قیمت سکه سال ۱۴۰۰ را با رقم ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سال ۱۴۰۱ را در جایگاه ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به پایان رساند. یعنی اگر کسی مثل اسماعیل جورابلو در انتهای سال ۱۴۰۰ به‌قصد رسیدن به جایگاه بزرگ فامیل به صرافی رفته و ۴۰ سکه خریده، نیم‌میلیارد تومان پرداخت کرده است که این هزینه در آخرین روز اسفند پارسال به یک میلیارد و ۱۹۲ میلیون تومان رسیده.

download (17)

ارزش سکه‌های اسماعیل جورابلو

قیمت مسکن براساس آخرین آمار‌های رسمی در تهران به‌طور متوسط متری ۵۴ میلیون تومان بوده است. البته این عدد به دی‌ماه ۱۴۰۱ برمی‌گردد و دیگر بعد از آن آمار رسمی از قیمت مسکن در تهران منتشر نشده است. اگر عدد چهار درصد را که در سال ۱۴۰۱ به‌طور متوسط به‌عنوان نرخ افزایش قیمت ماهانه در بازار مسکن وجود داشته را لحاظ کنیم، با عدد تقریبی ۵۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در انتهای سال روبرو می‌شویم. یعنی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی که معادل ارزش ۴۰ سکه است، با ۲۲.۵ متر آپارتمان مسکونی در تهران برابری می‌کند. البته در فیلم، لیلا و برادرانش برای خرید یک مغازه تلاش می‌کنند که خب همیشه ارزش ملک تجاری بیشتر از مسکونی است و احتمالا به‌همین خاطر، سراغ آن گزینه در زیرزمین پاساژ رفتند، اما طبق جدید‌ترین آگهی‌های منتشر شده در پلتفرم‌های معروف، امکان خرید مغازه با همین بودجه وجود دارد. مغازه ۱۶ متری در یکی از پاساژ‌های منطقه ۲۰ تهران را یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان آگهی کرده‌اند. فروشنده عدد تقریبی ۶۹ میلیون تومان را به‌عنوان قیمت هر متر پیشنهاد داده و در آگهی به چیز‌هایی مثل خط تلفن، آب، برق و گاز به‌عنوان امکانات مغازه اشاره کرده است. حوالی محدوده پیروزی در شرق تهران، مغازه شش متری را یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان می‌فروشند که ارزش هر متر آن را ۱۹۱ میلیون تومان درنظر گرفتند. دیده بان ایران 

2-28-1

 

 قیمت طلا و سکه در جریان معاملات امروز ۷ بهمن ماه بازار افزایش یافت.

دلار امروز در مرکز مبادله ارز و طلا در بخش اسکناس بدون تغییر ۴۲ هزار و ۹۲۱ تومان و در بخش حواله‌ ۳۹ هزار و ۵۲۲ تومان کشف قیمت شد‌.

دلار در ‌‌صرافی‌ها امروز در زمان تنظیم گزارش، به نرخ ۴۲ هزار و ۴۹۱ تومان خریداری و با نرخ ۴۳ هزار و ۱۲۶ تومان فروخته شد.

همچنین ‌یورو امروز در صرافی‌ها با نرخ توافقی به قیمت ۴۶ هزار و ۶۳۸ تومان معامله شد، اسکناس درهم امارات ۱۱ هزار و ۶۸۷ تومان ارزش‌گذاری شد.

بررسی میدانی بازار ارز نشان می‌دهد‌،‌ دلار آزاد امروز توسط دلالان مقابل صرافی‌ها ۵۵ هزار و ۸۵۰ تومان معامله شد؛ معاملات دلار در بازار غیررسمی طی دو هفته گذشته نوسانی بوده است، در جریان معاملات امروز نرخ دلار در بازار افزایش یافته است.

 

 آخرین قیمت انواع سکه و طلا

امروز در میدان فردوسی سکه طرح قدیم‌‌ با افزایش ۳۸۵ هزار تومانی به نرخ ۳۰ میلیون و ۱۹۵ هزار تومان داد و ستد شد، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با افزایش ۳۱۱ هزار تومانی به قیمت ۳۳ میلیون و ۲۰۳ هزار تومان معامله شد و حباب آن افزایش یافت.

امروز حباب سکه امامی ۶ میلیون و ۵۲۸ هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۵۳۹ هزار تومان شد؛ نیم سکه در بازار به نرخ ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان داد و ستد شد، ربع سکه به قیمت ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه شد؛ همچنین هر سکه یک گرمی به نرخ ۶ میلیون‌ و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز ۲ میلیون و ۷۹۳ هزار تومان در هر گرم قیمت‌گذاری شد‌، همچنین امروز هر مثقال طلای ۱۸ عیار‌، ۱۲ میلیون و ۶۴ هزار تومان نرخ‌گذاری شد؛ نرخ طلای آب شده نیز هر مثقال ۱۲ میلیون و ۱۰ هزار تومان بوده است.

در حال حاضر هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم)‌ با افزایش یک صدم درصدی به قیمت ۲۰۱۸ دلار معامله می‌شود

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه