قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین امروز | قیمت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال

رشد قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، دوج‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال امروز ۱۳ آبان ۱۴۰۱

رشد قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، دوج‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 13 آبان 1401
لینک کوتاه کپی شد

قیمت بیت‌کوین، دوج‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال امروز جمعه 13 آبان 1401 در بازار ارز دیجیتال چند شده است؟

به گزارش طلانیوز؛ قیمت بیت‌کوین این روزها با نوسان بسیار زیادی همراه است. قیمت بیت‌کوین نسبت به روز گذشته تغییر زیادی نداشته است. قیمت بیت‌کوین امروز به با رشد خوبی مواجه است. قیمت بیت‌کوین ، اتریوم و ارزهای دیجیتال دیگر امروز چهارجمعه، 13 آبان 1401 در بازار ارز چند شده است؟

در ساعات نخست معاملات روز جمعه، قیمت بیت‌کوین و بازار رمزارزها شاهد رشد بوده و‌ اکثر کوین‌ها در محدوده سبز قرار دارند.

ارزش بازار جهانی رمزارزها در حال حاضر 1.03 تریلیون دلار است که 1.65 درصد رشد را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد.

همچنین حجم کل معاملات در طول 24 ساعت گذشته 18.1 درصد کاهش یافته و به 84.17 میلیارد دلار رسیده است.

از طرفی، 40.41 میلیون دلار موقعیت شورت در معاملات آتی بیت‌کوین، در طول 24 ساعت گذشته لیکویید شده است.

بیت کوین با رشد حدود 2 درصد به قیمت 20 هزار و 671 دلار و اتریوم با افزایش بیش از 2 درصد به قیمت هزار و 586 دلار معامله می‌شوند.

سایر رمزارزهای مشهور مانند شیبا اینو، ریپل و کاردانو نیز شاهد رشد قیمت بودند، در حالی که دوج‌کوین ریزش بیش از 7 درصد را تجربه کرد.

بیت‌کوین

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، بدون بانک مرکزی یا مدیریت واحد است که می‌تواند بدون نیاز به واسطه، از کاربر به کاربر دیگر از طریق شبکه بیت‌کوین همتا به همتا ارسال شود. تراکنش‌ها توسط یک شبکه به صورت رمزنگاری‌شده تأیید می‌شود و در یک دفتر کل توزیع‌شده عمومی به نام بلاک‌چین ثبت و ضبط می‌شوند. این رمزارز در سال 2008 توسط شخص یا گروهی ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. استفاده از این ارز در سال 2009 پس از انتشار نرم‌افزار متن‌باز آن آغاز شد.

در فرایند استخراج رمزارز، به فرد استخراج کننده(ماینر) پاداش بیت کوین می‌رسد که می‌توان با بیت کوین، ارزهای دیگر، محصولات و خدمات را خرید. به دلیل استفاده در تراکنش‌های غیرقانونی، مصرف مقدار زیادی برق در استخراج (و در نتیجه ردپای کربنی)، نوسان قیمت و دزدی از مبادلات، بیت کوین مورد انتقاد قرار گرفته‌است. در گذشته برخی از سرمایه گذاران و اقتصاددانان بیت کوین را به عنوان یک حباب سوداگرانه توصیف کرده‌اند ولی برخی از آن به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اند. چندین آژانس نظارتی هشدارهایی برای سرمایه گذاران در مورد بیت کوین صادر کرده‌اند. در سپتامبر 2021، السالوادور رسماً بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت و نخستین کشوری بود که این کار را انجام داد.

کلمه بیت کوین در یک اوراق سفید منتشر شده در 31 اکتبر 2008 تعریف شد. که ترکیبی از بیت و سکه است. هیچ استاندارد واحدی برای نوشتن کلمه بیت کوین وجود ندارد. برخی منابع از بیت کوین (Bitcoin) با حروف بزرگ برای اشاره به فناوری و شبکه رایانه‌ای و بیت کوین (bitcoin) با حروف کوچک برای واحد حساب استفاده می‌کنند. روزنامه وال‌استریت جورنال, و فرهنگ انگلیسی آکسفورد از نوشتن بیت کوین با حروف کوچک در همه موارد حمایت می‌کنند.

منبع: اقتصاد آنلاین

رشد قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، دوج‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 13 آبان 1401

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه