تقویت تجارت بین ایران و پاکستان با مهار قاچاق کالا

در بیست و چهارمین اجلاس کمیسیون مرز مشترک ایران و پاکستان، دو کشور درمورد لزوم تقویت تجارت دوجانبه و توقف رفت‌وآمد غیرقانونی و قاچاق کالا و انسان به توافق رسیدند.
تقویت تجارت بین ایران و پاکستان با مهار قاچاق کالا

بیست و چهارمین اجلاس کمیسیون مرز مشترک ایران و پاکستان تصمیم به بهبود امنیت، تقویت تجارت و توقف رفت‌وآمد غیرقانونی و قاچاق کالا گرفته‌است.

این اجلاس دو روزه در استان سیستان‌وبلوچستان ایران برگزار شد و در روز پنجشنبه پایان یافت. هیات پاکستانی با ریاست عبدالعزیز عقیلی، دبیرکل بلوچستان پاکستان در این اجلاس حضور داشت و گزارشی از اقدامات انجام‌شده توسط دولت این کشور برای اطمینان از رعایت نظم و قانون در این منطقه مرزی ارائه داد. ریاست هیئت ایرانی را هم علیرضا مرحمتی، معاون امنیتی و انتظامی استان سیستان‌وبلوچستان برعهده داشت.

دیگران چه می خوانند:

در این اجلاس در مورد مسائل دیگری ازجمله امنیت مرزی، قاچاق انسان، رفت‌وآمد غیرقانونی از مرز و تجارت غیرقانونی دارو هم گفتگو و همچنین توافق شد تاسیسات بیشتری برای تجارت بین دو کشور و تبادل نمایندگان ورزشی، فرهنگی و آموزشی در نظر گرفته شود.

دبیرکل بلوچستان پاکستان در این اجلاس گفت دو کشور روابط تاریخی دوستانه با هم دارند و همواره تلاش کرده‌اند همکاری‌های منطقه‌ای توسعه پیدا کند. وی هدف از اجلاس سالانه این کمیسیون را ارتقا و تقویت تجارت منطقه‌ای به شیوه‌ای نظام‌مند اعلام کرد تا به نفع هر دو کشور باشد.

مرحمتی هم گفت با دیدگاه هیئت نمایندگی پاکستان موافق است و امیدوار است تصمیم‌هایی که در این اجلاس گرفته‌شده توسط هر دو طرف اجرایی شود.

تقویت تجارت بین ایران و پاکستان با مهار قاچاق کالا

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟